Spodnie dresowe – do sportu, na ulicę i po domu

Spodnie dresowe, tak jak i wiele innych elementów odzieży sportowej, już dano przestały być używane tylko do uprawiania sportu czy innych aktywności. Dziś, oczywiście nieco inaczej zaprojektowane i wykonane, są noszone również na co dzień, również w całkiem formalnych okolicznościach. Dla wielu mężczyzn to jeden z podstawowych rodzajów spodni casualowych noszonych w czasie wolnym. Te trendy zauważyli również producenci i oferują dziś nie tylko spodnie typowo sportowe, ale również właśnie takie, do codziennego noszenia. Produkcją spodni dresowych zajęły się również firmy, które wcześniej raczej nie specjalizowały się w tego typu odzieży.

Gdzie można nosić casualowe spodnie dresowe?
Nonkonformiści powiedzieliby zapewne, że wszędzie, gdzie się chce. W sumie nie jest to dalekie od prawdy. Dziś dresy przejmują rolę, jaką do niedawna pełniły dżinsy, czyli funkcję spodni uniwersalnych, wygodnych, pasujących do różnych innych części garderoby i odpowiednich na rozmaite okazje. I dlatego dziś dresowe spodnie męskie noszone są m.in.:

  • do pracy (oczywiście nie do każdej się nadają),
  • na wyjścia do klubu, pubu itp.,
  • na spacer,
  • na randkę.

Z czym nosić spodnie dresowe
Można oczywiście, takie spodnie zakładać do podobnego w stylu obuwia i góry, ale najlepiej wyglądają one zestawione nieco kontrastowo. Jeśli chodzi o obuwie, dresowe spodnie męskie będą najlepiej współgrały z obuwiem typy airmax, roshe czy runnerami. Góra nie może być zbyt formalna, a świetnie pasują kurtki czy bluzy o charakterze pomiędzy sportowym, a casualowym, np. bejsbolówki. Dla najbardziej modnych mężczyzn obowiązkowych dodatkiem są saszetki czy różnego rodzaju nakrycia głowy, jak również szaliki.

Gdzie kupić dresowe spodnie męskie?
Tego typu spodnie ma w ofercie wiele firm. Jako że casualowe spodnie dresowe mają zarówno codzienny, jak i nieco sportowy charakter, znajdziemy je w ofercie zarówno firm zajmujących się produkcją odzieży typowo sportowej, jak i producentów odzieży casualowej. Takie spodnie znajdziemy też zapewne w butikach słynnych projektantów.

Dodaj komentarz